Nowy Google Analytics – dla mnie rewelacja !!!

Czy widzieliście już nowy Google Analytics?
Jeśli nie zróbcie to jak najprędzej.


Prawdziwy kombajn do statystyk

Ci którzy znają to narzędzie, dobrze wiedzą ile informacji można z niego wycisnąć. To jest na prawdę kopalnia wiedzy na temat ruchu na stronach internetowych. I to zupełnie za darmo.

W Google Analytics jest wszystko co potrzeba i dużo, dużo więcej. Dla większości webmasterów i menedżerów marketingowych wystarczyłaby wiedza o:

  • IloÅ›ci obejrzanych stron
  • iloÅ›ci osób które odwiedziÅ‚y stronÄ™
  • źródeÅ‚ pochodzenia ruchu na stronie (roboty wyszukiwarek, bezpoÅ›rednie odwoÅ‚ania, wyniki wyszukiwania z wyszukiwarek
  • geolokalizacji odwiedzajÄ…cych (najlepiej z mapÄ…)
  • analiza słów kluczowych, po których serwis jest znajdowany i klikany
  • analiza najczęściej oglÄ…danych stron serwisu

I to w zasadzie pestka – bo to jest dostÄ™pne już na pierwszej stronie raportu…

Ale jeśli potrzeba szczegółów to są one w nowym designie intuicyjnie dostępne. Po prostu, po kliknięciu nazwy opcji otwiera się szczegółowy raport danego zagadnienia (bardzo szczegółowy).

No i w końcu wysyła maile

To było dość dziwne, że poprzednia wersja google analytics nie potrafiła, automatycznie, raz na jakiś czas wysyłać maila z raportem. Teraz da możliwość została uzupełniona. I to jest prawdziwa rewelacja. Sprawdźcie sami.

Po wyświetleniu raportu klika się na ikonkę e-mail a następnie wybiera zakładkę shedule i ustawia odpowiednie parametry.

He! Nie ma już koniecznoÅ›ci zbierania informacji z kilku raportów i wysyÅ‚ania do szefa raz w miesiÄ…cu. Teraz wystarczy raz ustawić (i zaznaczyć format .pdf – żeby nic nie nagrzebaÅ‚) i wio…

Dla mnie bomba

Zamieszczam kilka screenów nowego designu.

Widok dashboard - strony głównej raportu  Widok dashboard - strony głównej raportu (niżej)

Widok strony głównej z raportem zbiorczym

Google Analytics - widok mapy  Google Analytics - widok raportu dla najpopularniejszych stron

Strona Google Analytics

One thought on “Nowy Google Analytics – dla mnie rewelacja !!!

  1. Pingback: Google Analytics już po polsku - darmowe statystyki | Zyski online - zarabianie w internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>