Kategorie
Globalna wioska

Czy Yahoo da się kupić Microsoft-owi?

Jakiś czas temu Microsoft rywalizował z Google o zakup DoubleClick. Już wiemy, ze za około 3,1 mld $ Google przejął DoubleClick, więc Microsoft powrócił do rozmów o przejęciu Yahoo – donoszą amerykańskie The New York Post oraz The Wall Street Journal.

Według The New York Post, firmy rozważały już taką transakcję, jednak oferta Microsoftu nie zyskała aprobaty. Zdaniem amerykańskiej prasy, potentatowi z Redmond doradzają eksperci banku. Goldman Sachs. Wartość Yahoo jest szacowana na ponad 50 mld USD.

Jeśli wierzyć amerykańskim żurnalistom, do transakcji dąży Microsoft, choć negocjacje są jeszcze na wstępnym etapie. Transakcja mogłaby nieco zniwelować przewagę Google na polu reklamy internetowej. Ani Microsoft, ani Yahoo nie odniosły się do wiadomości The New York Post.

Burza na szczycie! Wielkie koncerny i globalna wioska

To może być ciekawe jak dwa giganty z diametralnie różnym podejściem do konsumentów (odbiorców produktu) będą się wzajemnie prześcigały w pomysłach

Konkurencja zwykle wychodzi na dobre ostatecznym użytkownikom, ale w tym przypadku będziemy mieli do czynienia raczej z jej ograniczeniem. Coś na kształt oligopolu, czy nawet duopolu na rynku amerykańskim.

Dla mnie to pewien trend Microsoftu pokazujący coraz bardziej elastyczne podejście do prowadzenia biznesu… A czy wyjdzie im to na dobre? Jak, nie zaryzykują to się nie dowiedzą.

Pomysł na tekst dzięki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.