Kategorie
Globalna wioska

Nowa Gazeta.pl – więcej dla społeczności

W ciągu kilku ostatnich dni dużo mówi się w mediach na temat nowej strategii Agory czyli wydawcy Gazety Wyborczej i właściciela portalu gazeta.pl.

Portal gazeta.pl jest już dziś w czołówce najpopularniejszych przede wszystkim dzięki internautom, którzy wyrażają swoje opinie na forum.

Teraz portal zamierza jeszcze bardziej umilić swoim czytelnikom operowanie w ramach serwisu udostępniając np. sekcję najpolularniejsze – na razie w wersji beta.

Nowy wygląd – nowe funkcjonalności

Jak napisano w wiadomości Internet i radio Agory połączą siły na stronach portalu gazeta.pl ruszają już nowe pomysły związane z jego zawartością i źródłami informacji.

Portal Agory już od pewnego czasu podkreśla swój wizerunkowy rozdział od flagowego produktu Agory – papierowej “Gazety Wyborczej”. – GW to tylko jedno z wielu źródeł informacji na portalu – mówili jego przedstawiciele. W niektórych dziedzinach Gazeta.pl stara się promować zupełnie nowe marki internetowe – jak np. Sport.pl (nowy serwis sportowy), erotyczno-satyryczna Limetka.pl, serwis Polishworkers.pl dla firm z zagranicy poszukujących pracowników z Polski czy uruchomiony kilka dni temu serwis rekrutacyjny dla branży finansowej Jobspot.pl.

Tak wygląda stara (z lewej) i nowa wersja portalu (z prawej)

Obecna (stara) wersja portalu gazeta.pl  Nowa wersja portalu gazeta.pl - jest faktycznie lepsza

Dla społeczności

Na konferencji prasowej 15 maja 2007 przedstawiciele Agory mówili że “[…Najważniejsze dla pionu internetowego Agory są społeczności, lokalność oraz informacja …]” pisze o tym między innymi IDG.PL na stronie pod tytułem Gazeta.pl: Informacja, społeczności, lokalność

Oglądałem nową wersję portalu i mogę potwierdzić te informacje.

Sami zobaczcie jak to na prawdę będzie wyglądało.

Widok najpopularniejszych zdjęć w portalu oraz rozwinięte menu serwisów lokalnych

Najpopularniejsze - teraz już nie tylkko teksty ale i fotki  Dział internet i media oraz rozwijane menu lokalnych serwisów

Projekt i funkcjonalność bardzo mi się podoba ale nadal strasznie wkurza inwazyjna reklama we flashu na całą stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.