Kategorie
Programy Partnerskie

Gdzie się zapisywać nie warto

Ok dzisiaj tylko krótki tekst zgodny z tytułem czyli gdzie w zasadzie na początku swojej drogi nie warto zaglądać.

Dlaczego nie warto?

Ponieważ i tak nie dopuszczą Was do cycka.

Jest kilka serwisów, których tu dziś nie wymienię oferujących spis programow partnerskich. Jedne bardziej szczegółowe inne mniej. Niektore maja katalogi posegregowane tematycznie inne porozrzucaną treść. Są tez takie z rankingiem – ale cóż z tego skoro jest zaledwie kilka wypowiedzi na temat konkretnych przypadków. Nie wyrabiałbym sobie zdania na dany temat na podstawie takiego audytorium.

Przykłady

Z wrodzonej jednak przekory, a może też trochę z lenistwa i tak skorzystałem z takiego internetowego rankingu programów partnerskich (w którym ciekawym trafem pierwszego miejsca nie zajmował niewątpliwie najpopularniejszy na świecie AdSense Googla – chyba że kryteria zupełnie nie obejmowały dostępności i szeroko pojętej uczciwości dostawcy).

  1. I tak wydawałoby się bardzo sympatyczny program ceneo – czyli internetowa porównywarka cen w sklepach online, wydała negatywną opinię o współpracy z moim blogiem… Napisałem do nich dwa dni temu, że sformuluję ochydny paszkwil o ich serwisie, ale jeszcze nie mam odpowiedzi.
  2. Jakieś dwa tygodnie czekam już na odpowiedź z betandwin – więc póki co tylko żółta kartka, jeszcze nie dyskwalifikacja.
  3. Jeśli dopiero zaczynasz drogę w zarabianiu w internecie to nie będzie najlepszym pomysłem zgłaszanie się od razu do AdKontekst firmy NetSprint, bo choć program jak najbardziej w porządku to po prostu promuje na razie większe serwisy które generują minimum 100 000 wejść w mieniuącu – zanim dojdziesz na swoim blogu do tej cyfry dużo jeszcze wody w rzace upłynie.
  4. W tym gronie ciekawym przypadkiem jest program partnerski firmy adbino. Ten według mnie nie jest zbytnio rozpowszechniony a serwisy w których na razie umieszczane są reklamy ja oceniam dość nisko. Ewidentnie wszystkie domeny na których publikowane są reklamy mają wspólnego admina, ponieważ łatwo są zauważalne spamerskie metody wzajemnego polecania.

    Osobiście nie polecam, Ale żeby jednak sprawdzić zamówię kiedyś sobie u nich reklamę, aby móc od strony reklamodawcy zwryfikować efekty pracy adbino.

5 odpowiedzi na “Gdzie się zapisywać nie warto”

Testowałem u siebie na jednej ze stron Onet Kontekst, ale nie miało to sensu, bo zyski spadły mi kilkukrotnie. Mniej reklam (niźsze CTR) i mniejsze stawki, razem dały znacznie niźsze wynagrodzenie za 1 000 wyświetleń…

Potwierdzam, polskie odpowiedniki AdSense jak na razie są źadną konkurencją. CTR i zarobki są bardzo, bardzo niskie, chciaź z AdSense ostatnio teź nie dzieje się dobrze.

Moim zdaniem najlepsza reklama kontekstowa jest w adsense. Co prawda dopiero zaczynam blogowanie, ale wiele opinni słyszałem o polskich programach i nie mam o nich dobrego zdania. Świetny Polski pp to chomikuj.pl 😉
Zapraszam na mojego bloga Zarabianie w necie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.