Kategorie
Filozofia Motocykle

Boss Hoss – wielki cruiser (motocykl) z silnikiem V8

Jest niedziela, zatem dzień nie poświęcony pracy. A skoro tak to niech zwyczajem się stanie, że tego dnia będę pielęgnował moje pasje z realu.

Dziś przestawię mało znaną w Polsce markę motocykli

Boss Hoss

Boss Hoss - motocykl z silnikiem V8Są to maszyny jedyne w swoim rodzaju, wielkie i ciężkie – coś dla prawdziwych twardzieli.

Mniejszy model Boss Hossa posiada 5,7 litrów pojemności silnika zbudowanego z ośmiu cylindrów w układzie V. Serce maszyny jest wzdłużnie ułożone względem ramy (inaczej na pewno by się nie zmieściło). Motocykl waży około 600 kg. Skrzynia biegów posiada oczywiście wsteczny bieg i tylko dwa biegi do jazdy do przodu oraz automatyczne sprzęgło. Moc silnika to 390 KM, co przy starcie spod świateł daje możliwość wyprzedzenia nawet najlepszych plastików.

Boss Hoss - ogromny motocykl (cruiser) z silnikiem V8 - 390 KMUżytkownicy mawiają, że ich maszyny są łagodne jak baranki i doskonale się prowadzą. Ale przy tej wadze trzeba mieć nie lada krzepę aby postawić toto do pionu po postoju.

Niewątpliwym mankamentem boss hossa w polskich warunkach jest jego paliwożerność. Silnik pali nie mniej niż 9 litrów przy najbardziej rekreacyjnej jeździe a średnio spala około 16 litrów. A zbiornik paliwa ma tylko 32 litry. Zatem niezbędna jest dość gęsta sieć stacji benzynowych i niestety częste na nich wizyty.

Historia firmy

Boss Hoss - motocykl z 6 litrowym silnikiem w układzie V8 z Chevroleta Corvetteabryka Boss Hoss Cycles Inc. powstała w 1990 roku kiedy to Monte Warne, założyciel i szef firmy zbudował swój pierwszy gigantyczny motocykl, motocykl Boss Hoss napędzany silnikiem, o pojemności 5.7l pochodzącym z Chevroleta Corvette. Napęd na tylne koło przenoszony był za pomocą sprzęgła, jednostopniowej skrzyni biegów ( jeden bieg! ), oraz paska zębatego.

Tylko dwa modele + trike

Boss Hoss - motocykl z silnikiem V8Obecnie Boss Hoss oferuje motocykle ciężkie z wolnossącymi, ośmiocylindrowymi silnikami w układzie V, o pojemnościach od 5,7l do 8,2l i mocach od 355KM do 502KM (model BHC – 3 502).

Motocykl zbudowany jest na bazie stalowej, kołyskowej, odpowiednio wzmocnionej ramy. Z przodu zastosowano zawieszenia typu upside-down o średnicy goleni 63 mm, a z tyłu dwustronny wahacz stalowy z amortyzatorami po obu stronach. Gigant zatrzymuje się przy pomocy 3 tarcz o średnicy 320mm, z czterotłoczkowymi zaciskami Brembo. Fabryka oferuje motocykle w bogatej gamie kolorów i z wieloma dodatkami montowanymi na życzenie klienta. Motocykle powstają w Dyersburgu w stanie Tennessee, z kąd wyjechało już ponad cztery tysiące tych wspaniałych maszyn.

  Boss Hoss - trike z silnikiem V8  Boss Hoss - trike z silnikiem V8  Boss Hoss - trike z silnikiem V8

Orientacyjna cena motocykla to 150 tys. złotych.

Strona internetowa www.bosshoss.com

10 odpowiedzi na “Boss Hoss – wielki cruiser (motocykl) z silnikiem V8”

oj jest maszyna, kolega ma taką :)ostatnio był na zlocie w Straduni:)

…motor dla pręźyków z gróbym portfelem i małym fiutkiem…kompleks małego “motorka”
…poszukaj na youtube konfrontacji spod świateł hayabusy i hossa to zobaczysz do czego się nadają jego koniki – bo o prędkościach nawet mi się pisać nie chce…

do rafałka: hayabusa to wygląda przy tym jak zabawka ze straganu i nie dorasta tej maszynie do opony, ale jak widać są tacy co wszystko przeliczają na prędkość a piękno widzą w obudowach z tworzywa i kolorowych napisach rodem z wiejskiego sklepiku z częściami.

Co za debil porównuje hayabuse do boss hossa. To jak porównywać scigacza 600 który poleci 200+ do enduro równieź 600 który poleci 150 maks bo to inna kategoria motocykla do cholery !!!

Rafałek nawet pisac po polsku nie potrafi a co dopiero porównywac piękno mechaniki i wykonania do plastiku ..

boss hoss to klasa. Do takiej maszyny trzeba dorosnąć. Młode smyki wolą plastiki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.