Kategorie
Globalna wioska

Polacy w światowej czołówce użytkowników e-banków

Jak donosi serwis idg.pl w tekście Polacy aktywnie korzystają z bankowości online w raporcie przedstawionym przez firmę Nielsen Polacy znaleźli się na trzecim miejscu wśród internautów aktywnie korzystających z możliwości, jakie daje bankowość online. Przed nami są tylko Portugalczycy i Brazylijczycy.

Trzecie miejsce na świecie zajmują polscy internauci

Firma ACNielsen oszacowała udział internautów w Portugalii i Brazyli którzy aktywnie korzystają z usług bankowych online na wartość 30%. W Polsce ma to być 28 %. Kolejno są jeszcze Chilijczycy i Estończycy z wartością tylko o jeden mniejszą niż u Nas. Potem Holendrzy gdzie tylko jedna czwarta internautów (czyli 25%) aktywnie korzysta z usług ebanków.

Wykres udziału klienteli ebanków w ilości internautów danego kraju
Wykres udziału klienteli ebanków w ilości internautów danego kraju

Wynika z tego jednoznacznie, że to nie najbardziej zurbanizowane i rozwinięte technologicznie kraje świata górują w wykorzystaniu najnowocześniejszych usług. Efektywność jest pewnie bardziej związana z tempem rozwoju i totalnym brakiem czasu na osobiste bieganie po bankach.

Choć trzeba podkreślić, że wiele badanych osób nadal deklaruje potrzebę bezpośredniego spotkania z obsługą. Średnio 54% pytanych bywa w oddziale banku raz w miesiącu, robi to 78% Meksykanów, 72% Brazylijczyków i 71% Chińczyków.

Badaniem było objętych nieco ponad 25 tysięcy użytkowników internetu z 46 krajów.

Ĺšródło danych ACNielsen Global Services

Dlaczego o tym piszę?

Są przynajmniej trzy powody:

  1. W komentarzu do tekstu Program partnerski – Easymoney.pl – finanse Darek pisze, że “Aktualnie wszelkiego typu produkty bankowe są na topie” i ten tekst jest tego ewidentnym potwierdzeniem
  2. Warto się cieszyć kiedy Polacy są w trójce najlepszych na świecie
  3. Wykorzystałem możliwość i zapisałem się do programu partnerskiego portalu bankier.pl, który zostanie szerzej opisany w najbliższych dniach

3 odpowiedzi na “Polacy w światowej czołówce użytkowników e-banków”

He! Ja teź się nie spodziewałem. Ale właśnie zdałem sobie sprawę, źe sam to pewnie sporo zawyźam średnią. I jeśli moi rodzice teź wykorzystują moźliwości usług bankowych online to znaczy, źe wiek nie ma tu znaczenia. Liczy się szybkość i wygoda.
A do banku to na kawkę do sympatycznej Pani… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.