Kategorie
Webmaster Wordpress

Praktyczne ćwiczenia PHP5 – Wydawnictwa Helion

Otwieram dzisiaj nową kategorię webmaster ponieważ podczas blogowania często spotykacie się z zagadnieniami związanymi z funkcjonowaniem serwisów internetowych.

Pozycja książkowa Wydawnictwa Helion, którą dziś prezentuję to zupełny elementarz wykorzystania php5 dla rozwiązań webmsterskich. Ja czytałem i korzystałem z tej książki jeszcze w pierwszym wydaniu kiedy miała nieco inną okładkę. Teraz zawartość jest uzupełniona o kolejne przykłady.


Najlepiej właśnie uczyć się na konkretnych, dających się zastosować w praktyce przykładach.
Wykorzystałem omówione w tej pozycji proste rozwiązania rozwiązania na stronach Przedszkola Kacperkowy Światek przy wczytywaniu plików wyświetlających poszczególne strony, realizacji galerii i obsługi księgi gości. Dziś te rozwiązania są już zbyt ubogie ale nadal działają bez zarzutu. Obecna wersja strony przedszkola została już zbudowana na wordpressie ale dokonałem właśnie za pomocą php sporych zmian w plikach systemu (dopisano 15-05-2008)

Jako że platforma WordPress jest w całości oparta o PHP warto poznać choć podstawy, by móc wzbogacać swojego bloga albo strony www o ciekawe właściwości. Nieraz nawet dodanie pluginu do wordpressa jest realizowane z wykorzystaniem edycji kodu php. Aby lepiej wiedzieć co z czego wynika proponuję popróbować we własnym zakresie.

Książka jest przeznaczona także dla osób które zupełnie nie wiedzą nic o programowaniu i pozwala na przykład w bardzo porosty sposób zainstalować i uruchomić serwer Apache z obsługą PHP i MySQL, PERL-a i innych.

Polecam. A koszt bardzo niewielki. Przy zamówieniu przez internet i zapłaceniu przez inteligo wysyłają za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.