Kategorie
Motocykle

Instalacja elektryczna Kawasaki KZ 550 – problemy

Dwa dni temu napisał do mnie Zbyszek:

W czasie jazdy motocykl zgasł i teraz po przekręceniu stacyjki
przepala się bezpiecznik

Dzisiaj z bardzo podobnym problemem zgłosił się Piotr:

ostatnio podczas jazdy motor zgasł i teraz po przekręceniu stacyjki przepala bezpiecznik nie wiem co jest,sprawdziłem każdy przewód i nic…

Bezpieczniki wywala zawsze kiedy w instalacji jest zwarcie, ale przyczyn może być sporo.
Ja osobiście podłączyłem raz akumulator odwrotnie biegunami co przepaliło regulator napięcia i miałem właśnie taki efekt tzn. regulator miał zwarcie i bezpiecznik non stop się przepalał.
Skoro piszecie że stało się to w czasie jazdy to trzeba by sprawdzić właśnie elementy odpowiedzialne za ładowanie i regulację napięcia.

Muszę dodać że od tamtego przypadku nie mam regulatora napięcia wcale – jest tylko mostek prostowniczy zamieniający prąd zmienny z alternatora na stały.

Ogólnie instalacja elektryczna tego motocykla nie jest skomplikowana, problematyczne dla elektryków jest rozwiązanie alternatora z dwoma przewodami (w samochodowych standardach są trzy)

W ogóle proponuję skontaktować się z elektrykiem samochodowym – najlepiej takim który nie tylko wymienia podzespoły ale i sam dorabia elementy.

Tak jak pisałem mam manual po angielsku do tego motocykla – jeśli chcesz dłużej jeździć tą maszyną i nie masz zaprzyjaźnionego warsztatu proponuję zakup. Ja kupiłem w wydawnictwie Moto Publica zobacz na stronie Kawasaki KZ500/550 & ZX550, 1979-1985
Teraz kosztuje 119 zł

Jeśli to za drogo można spróbować na allegro albo podjechać do mnie i skopiować co potrzeba.


Niestety nie planuję umieszczenia skanu tej książki na moim blogu ani innych stronach www (skanowanie 350 stron to robota dla hobbystów). 😀

W odpowiedzi na “Instalacja elektryczna Kawasaki KZ 550 – problemy”

witam wszystkich moim problemem jest kupno gaznikow do kz550g chetnie kupie jesli ktos ma karczu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.