Kategorie
Motocykle

Instalacja elektryczna Kawasaki KZ 550 – problemy

Dwa dni temu napisał do mnie Zbyszek:

W czasie jazdy motocykl zgasł i teraz po przekręceniu stacyjki
przepala się bezpiecznik

Dzisiaj z bardzo podobnym problemem zgłosił się Piotr:

ostatnio podczas jazdy motor zgasł i teraz po przekręceniu stacyjki przepala bezpiecznik nie wiem co jest,sprawdziłem każdy przewód i nic…

Bezpieczniki wywala zawsze kiedy w instalacji jest zwarcie, ale przyczyn może być sporo.
Ja osobiście podłączyłem raz akumulator odwrotnie biegunami co przepaliło regulator napięcia i miałem właśnie taki efekt tzn. regulator miał zwarcie i bezpiecznik non stop się przepalał.
Skoro piszecie że stało się to w czasie jazdy to trzeba by sprawdzić właśnie elementy odpowiedzialne za ładowanie i regulację napięcia.

Muszę dodać że od tamtego przypadku nie mam regulatora napięcia wcale – jest tylko mostek prostowniczy zamieniający prąd zmienny z alternatora na stały.

Ogólnie instalacja elektryczna tego motocykla nie jest skomplikowana, problematyczne dla elektryków jest rozwiązanie alternatora z dwoma przewodami (w samochodowych standardach są trzy)

W ogóle proponuję skontaktować się z elektrykiem samochodowym – najlepiej takim który nie tylko wymienia podzespoły ale i sam dorabia elementy.

Tak jak pisałem mam manual po angielsku do tego motocykla – jeśli chcesz dłużej jeździć tą maszyną i nie masz zaprzyjaźnionego warsztatu proponuję zakup. Ja kupiłem w wydawnictwie Moto Publica zobacz na stronie Kawasaki KZ500/550 & ZX550, 1979-1985
Teraz kosztuje 119 zł

Jeśli to za drogo można spróbować na allegro albo podjechać do mnie i skopiować co potrzeba.


Niestety nie planuję umieszczenia skanu tej książki na moim blogu ani innych stronach www (skanowanie 350 stron to robota dla hobbystów). 😀

W odpowiedzi na “Instalacja elektryczna Kawasaki KZ 550 – problemy”

witam wszystkich moim problemem jest kupno gaznikow do kz550g chetnie kupie jesli ktos ma karczu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.