Na blogu Krzysztofa Lisa pojawił się właśnie bardzo ciekawy wpis o mechanizmie jaki wprowadzili administratorzy programu Google AdSense obniżającym ceny za kliknięcie. Nazwano toto smart pricing.

Mechanizm sprowadza się do jednego zdania. Jeśli reklamy na Twoich stronach nie przynoszą efektów reklamodawcom, stawki za kliknięcie będą obniżane.

Czy mechanizm ten jest taki sprytny najlepiej zajrzeć do wpisu Krzysztofa pod tytułem Smart pricing w AdSense. Albo na własnym koncie Google AdSense sprawdzić sobie historię kosztów za kliknięcie i zweryfikować czy i Ciebie nie dotknęła polityka poprawy jakości… Szczerze nie życzę!

Jeśli nie posiadasz konta Google AdSense możesz je sobie założyć

Polecam. Grosz do grosza i będzie kokosza…

One thought on “Google AdSense czasem denerwuje i zniżkuje

  1. Witam!
    Od jakiegoś czasu uźywam google adsense. Jestem zaskoczony bo nie dostałem ani grosza. Owszem, razem w ciągu pare dni w reklamy kliknięto zaledwie 19 razy, jednak pare groszy chociaź powinienem zarobić, nie? Stan konta to ciągle 0.00$. Nie rozumiem tego. Czy ktoś moźe mi powiedzieć co moźe być tego powodem? Nie namawiam nikogo do klikania w reklamy sam teź w nie nie klikam. Nie rozumiem tego wszystkoego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.