Kategorie
Programy Partnerskie

Jak dobrze wybrać program partnerski?

Dzisiaj w portalu Artelis.pl pojawił się artykuł Pawła Wojciechowskiego o 7 cechach programu partnerskiego które pozwalają zarabiać duże pieniądze.

Jest tam kilka ciekawych spostrzeżeń, które podzielam. Na przykład jeśli znajdziesz program partnerski który płaci dużo za jego polecenie to zrozumiałym jest że masz szansę zarobić więcej. Choć większą wagę przywiązałbym do zbieżności tematyki serwisu partnerskiego niż do bezwzględnej wartości za kliknięcie.

Jeśli będziesz próbować reklamować coś co nie interesuje Twoich czytelników, to raczej marne będą tego efekty.

Ostatnie dwa akapity to już czyste zabieganie autora o dochód poprzez zapisanie się do programów z jego polecenia. Ja póki co tego nie polecam. Ale jeśli ktoś ma ochotę, to czemu nie.

Na blogu autora poniższego tekstu znajdują się dopiero dwa wpisy i odnośniki do kilku katalogów – znak to, iż bardzo silne parcie na popularyzację tych stron (czytaj: kasę) charakteryzuje tego osobnika. Ale będę się temu blogowi przyglądał. Sądzę, że jeszcze pokaże się tam coś ciekawego.


Jakie 7 cech programu partnerskiego pozwoli Ci zarabiać dobre pieniądze?
autorem artykułu jest Paweł Wojciechowski

Zarabianie przez internet stało się faktem. Coraz więcej ludzi zarabia w ten sposób naprawdę duże pieniądze, uczestnicząc w programach partnerskich. Ich zaletą jest możliwość rozpoczęcia współpracy od zaraz, bez konieczności inwestowania własnych środków finansowych. Na porządku dziennym stały się zarobki na poziomie kilku – kilkunastu tysięcy zł miesięcznie. Jak więc wybrać dobry program partnerski?

Programy partnerskie płacą za różne działania. Najpopularniejszymi są:

– prowizja za sprzedaż produktu lub usługi
– prowizja za zapisanie się (członkostwo)
– prowizja za kliknięcie w reklamę, link lub banner
– prowizja za depozyt (klient zapisuje się do firmy i wpłaca jakąś sumę pieniędzy – Partner otrzymuje określony % od tej kwoty)
– prowizja z dochodu poleconych nowych partnerów

Cechy dobrego programu partnerskiego:

– wysoki procent prowizji dla Partnera – niektóre programy oferują 75 % prowizji od sprzedaży produktu lub usługi

– wysoka kwota za sprzedaż jednostkową – co najmniej 50 € otrzymasz za polecenie nowego klienta w Gambling Affiliation

– częstotliwość wypłat – co najmniej co 30 dni, a niektóre firmy płacą co 14 dni

– możliwość wyboru sposobu, w jaki chcesz otrzymywać pieniądze. Zwykle jest to przelew bankowy, Neteller, PayPal, Epassporte, WebMoney lub czek

– możliwość wypracowania sobie stałego, pasywnego dochodu

– różnorodność materiałów promocyjnych: linki, bannery, teksty maili lub gotowe artykuły do wklejenia na swoją stronę

– duży zasięg terytorialny programu i kilka wersji językowych dla klientów i partnerów.

Za najlepsze programy partnerskie uważam te, które płacą za co najmniej dwa działania. Jeśli masz stronę z dużym ruchem z Europy Zachodniej, USA i Kanady, polecam Peak Click. Możesz w nim zarabiać nawet 3,4 USD za kliknięcie i polecać do współpracy nowych Partnerów. Z ich zarobków również będziesz mieć dochód. Firma płaci co 14 dni i masz możliwość wyboru sposobu, w jaki chcesz otrzymywać pieniądze. Do współpracy w tym programie niezbędna jest przynajmniej podstawowa znajomość języka angielskiego.

Szczególnie polecam również Gambling Affiliation , w tym programie nie musisz znać angielskiego, aby zarabiać pieniądze. Dla klientów i Partnerów dostępne jest 14 wersji językowych, w tym również polska. Za pozyskanie nowego klienta otrzymasz co najmniej 50 € i również możesz wybrać, jak chcesz otrzymywać pieniądze. Możesz również otrzymywać pieniądze z dochodu poleconych przez siebie nowych Partnerów.

Ważne: Wielu ludzi próbuje oszukiwać przy zapisywaniu się do programu partnerskiego poprzez pominięcie Twojego numeru identyfikacyjnego. W takim przypadku nie otrzymasz należnej Ci prowizji, pomimo że klient dowiedział się o zaletach programu od Ciebie. Aby tego uniknąć, polecam zastosować ukrywanie linku. Służy do tego bezpłatny serwis www.tinyurl.com wystarczy wkleić w nim swój link do polecania nowych klientów/partnerów, a system skróci link i ukryje Twój nr identyfikacyjny w programie.Wysokodochodowe programy partnerskie

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.