Kategorie
Planowanie i Projekty Wordpress

Lubię mojego WordPressa – pozytywne zaskoczenie

Kilka dni temu poświęciłem trochę więcej czasu na pisanie postów na moim blogu i robiłem różnego rodzaju eksperymenty.WordPress - edycja daty, publikowanie postów w przyszłości

Publikowanie z datą przyszłą

Jestem przekonany, że większość blogerów używających WordPressa doskonale wie o możliwości opublikowania wpisu, który pojawi się dopiero o wcześniej zdefiniowanym czasie, ale dla mnie to było pewne zaskoczenie.

Czyli, korzystając z opcji edycji daty (trzeba zaznaczyć pole wyboru “Edytuj datę i czas”) i wpisując datę z przyszłości, a następnie publikując wpis, nie zobaczymy go na naszym blogu do momentu, kiedy nadejdzie czas określony w polu edycji.

Trywialne prawda? Ale jakże przydatne.

Wyobrażam sobie nawet, że mając większą ilość materiału, można zaplanować publikację wpisów na kilka dni (ba nawet tygodni) do przodu i spokojnie sobie leniuchować i obserwować rozwój sytuacji.

Dbałość o czytelników nie pozwoli na zupełne lenistwo

Jednak zupełny brak obserwacji własnego bloga nie wchodzi w grę, ponieważ czytelnicy komentujący kolejne wpisy mogą być zniecierpliwieni brakiem reakcji ze strony autora. A to byłby niedobry objaw.

8 odpowiedzi na “Lubię mojego WordPressa – pozytywne zaskoczenie”

To bardzo przydatna funkcja ze względu na to, źe czasem mam kilka pomysłów a nie chcę pisać kilku artykułów jednego dnia. Blogger umoźliwia pisanie z przyszłą datą, ale tekst widać od razu.

Na wyjazdy teź się przydaje, moźna przygotować coś dla czytelników. W Bloggerze za to moźna publikować przy uźyciu maila, wysłanego np. MMSem z komórki. 😀

WordPress jest naprawdę super, nigdy nie korzystałem z funkcji, którą powyźej opisałeś Jakubie ale chyba będę musiał spróbować, przydatna rzecz.

Bardzo się cieszę z Waszej reakcji, bo miałem wraźenie, źe piszę ten wpis nieco na wyrost.
Byłem przekonany, źe większość osób juź świetnie zna tą funkcję wordpressa, szczególnie te które juź mają duźe doświadczenie (jak Ty Darku). A jednak okazało się inaczej. 🙂
Krzysztofie – w wordpressie teź moźna publikować wpisy za pomocą wysyłanego maila (jest nawet ostrzeźenie, źe kaźdy mail na ten adres wysłany jest publikowany ❓ ).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.