Kategorie
e-Marketing Programy Partnerskie

Serwis – Text Link Ads – reklamowa alternatywa

TLA - Text Link Ads - logo

Bo do tego (tanga) trzeba dwojga

W dużym skrócie można powiedzieć, że serwis Text Link Ads to system wymiany linków. Choć w naszej rzeczywistości, taki właśnie system kojarzy się raczej z wzajemnym promowaniem tekstowych linków zupełnie nie związanych z tematyką stron na których się pojawiają. Muszą być przy tym dwie strony, to jest identyczne. Ale w Text Link Ads jest zgoła inaczej jeśli chodzi o rolę uczestników programu.

Strona główna serwisu - Text Link Ads
widok głównej strony serwisu
Pierwszy – Advertiser, tj. Reklamodawca, płaci za umieszczenie linku do swojego serwisu na wybranych przez siebie stronach.

Drugi – Publisher, tj. Reklamobiorca, umieszcza na swoich stronach linki do serwisów, które ma promować dzięki wniesionej przez Reklamodawcę opłacie.

Zamieściłem ich w takiej kolejności zdecydowanie celowo, ponieważ drugi bez pierwszego nie będzie miał po co istnieć w tym programie.

Serwis przygotował nawet specjalny plugin dla posiadaczy blogów opartych o WordPressa

Trochę z przekory wyświetlę jeszcze kilka reklam z Google AdSense

Kiedy Jesteś Reklamodawcą

Dla reklamodawców jest to bardzo dobry system, ponieważ można dokładnie określić na jakiej stronie zostanie umieszczony link do własnego serwisu. Znana jest od samego początku miesięczna stawka za wyświetlanie tychże linków.
Przewaga w stosunku do najbardziej chyba rozpropagowanego Google AdSense jest znacząca, choć popularność systemu jeszcze znacznie mniejsza. (Oczywiście, nie zapominam, że i AdWords udostępnia możliwość umieszczenia reklamy na wybranej przez siebie stronie, ale sposób wykonania tego zadania jest mocno utrudniony – trzeba sobie tę stronę najpierw znaleźć, a wyszukiwanie jest trudniejsze niż w Test Link Ads). A cena za całą kampanię AdWords będzie z reguły dużo wyższa, choć tylko wtedy kiedy będą kliknięcia… Tutaj płacisz za wyświetlanie przez określony czas.

Sposób określania grupy internautów na podstawie wyboru konkretnych stron wydaje mi się bardziej naturalny, niż poszukiwanie słów kluczowych, które będą określały wszystko co mamy do powiedzenia albo z czym powinna się kojarzyć tworzona przez nas strona.

Natomiast będąc Reklamobiorcą

Kiedy to Ty publikujesz linki na swojej stronie, najpierw dodajesz adres i definiujesz parametry wyświetlania.
Panel administracyjny systemu Text Link Ads - i pobieranie plugina dla WordPressa
Text Link Ads – Admin

  • Jeśli jest to standardowa strona (nie zaś blog) – wpisujesz jego adres i po zaaprobowaniu przez system możesz pobrać kod wyświetlający reklamy na Twojej stronie
  • Jeśli strona, czy też blog posiada kanał RSS – możesz go wzbogacić również o linki umieszczane w wieściach publikowanych za pomocą odpowiednio sformatowanych plików XML.
  • Ale WordPress górą – bo jeśli jesteś posiadaczem bloga opartego o skrypt WordPress to do wyboru masz najwięcej opcji i dodatkowo do pobrania plugin, który większość programistycznych problemów załatwia za Ciebie.
    Instalujesz i pracujesz (na popularność swojego bloga aby stawki za wyświetlanie były jak najwyższe)

Dodawanie strony w systemie - Text Link Ads

PS Zwykle w niedzielę publikowałem wpisy o motocyklach, ale jakoś mniej było ostatnio o zarabianiu więc i w taki dzień wypada nieco popracować.

W odpowiedzi na “Serwis – Text Link Ads – reklamowa alternatywa”

Jeśli szukacie Alternatywy to ostatnio znalazłem ciekawą stronę http://www.zarabiaj.xplaced.info . Tam opisane są wszystkie dostępne programy CPM (Płacenie za ruch na stronie). Zasada CPM jest wyjątkowo prosta – im więcej ruchu wyślesz, tym więcej zarabiasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.