Kategorie
Wordpress

Plugin “podobne wpisy” poprawiony i po polsku


Widok panelu administracyjnego wtyczki Aizattos Related Post PL
Dzisiaj rano na blogu Jacka Krużyckiego kruzyk znalazłem ciekawy wpis Aizatto’s Related Posts – podobne wpisy w lepszym wydaniu

Jest to wtyczka, która wyświetla podobne wpisy do właśnie publikowanego, ale posiada dużo więcej ciekawych opcji niż używany najczęściej “Related post”.

Wtyczka jest bardzo prosta (zawiera tylko jeden plik), ale ma bogate możliwości konfiguracji.

Można dodawać wstępy lub skróty do listy podobnych wpisów, nawet decydując, że nie do całej listy tylko np. jej pierwszych trzech pozycji. Długość tytułu podobnego wpisu oraz długość wstępu także jest do ustawienia.
Oczywiście można także zdecydować ile pozycji znajdzie się na liście.

Korzystajcie i komentujcie!

Instalacja


  1. Należy pobrać plik aizattos_related_posts_PL.zip
  2. Potem rozpakować go na dysku
  3. Wgrać plik aizattos_related_posts_PL.php do katalogu głównego wtyczek (zwykle: wp-content/plugins)
  4. Aktywować na liście wtyczek
  5. Sprawdzić ustawienia w Opcje > Aizatto’s Related Posts
  6. I korzystać !

W razie problemów piszcie kontakt

15 odpowiedzi na “Plugin “podobne wpisy” poprawiony i po polsku”

josecuervo Dzięki, cieszę się źe się przydaje.

Igor Dzięki za uwagi. Najprawdopodobniej pobrałeś wtyczkę zaraz po jej opublikowaniu. Faktycznie, były problemy.
Teraz juź wszystko poprawione i uzupełnione.

Zgadza się. Teraz jest lepiej, ale u mnie wtyczka działa tylko wtedy gdy ustawię ją na automatyczne dodawanie kodu. Gdy chcę dodać kod php ręcznie, to wtedy nic się nie wyświetla. Czy jest moźe na to jakiś sposób?

Igor Faktycznie dodanie kodu do templatki nic nie daje. Testowałem to na innym blogu. Niestety nie ja jestem autorem tego skryptu, ale z pobieźnej analizy wynika, źe naleźałoby ręcznie przeedytować część opcji wyświetlania podobnych wpisów. Nie znam tak dobrze sposobu działania wordpressa aby stwierdzić, czy ta wtyczka nie musi być głębiej zagnieźdźona w momencie wyszukiwania wpisu o podobnym charakterze (nie na poziomie templatki – choć sama wtyczka póki jest włączona działa stale). 🙁 Sam juź nie wiem. Jak dla mnie, opcji przy dodawaniu automatycznym jest w zupełności wystarczająco więc korzystam ❗

Oczywiście ja równieź sobie radzę z wtyczką i opcja wstawiania automatycznego mi nie straszna. Pytam tylko, poniewaź myślałem, źe to u mnie jest coś nie tak i wtyczka nie działa poprawnie przy wstawieniu ręcznym.
Tak czy inaczej dziękuję za pomoc i za pracę włoźoną przy tłumaczeniu.
Pozdrawiam!

Igor – aby nie Podobne Posty nie pokazywały się na głównej stronie to daj na NIE pozycje: “Pokazywanie tylko na stronach wpisów? ” w Ustawieniach wtyczki. Wtedy automatyczne dodawanie działa jak naleźy 🙂

Witam. Mam pytanie odnośnie tej wtyczki – na jakiej zasadzie odbywa sie dobieranie podobnych postów? .. Czy pod uwagę są brane tagi, słowa w wpisie, a moźe tytuł? .. Bo nie wiem jak tworzyć teksty by wtyczka działała częściej .. (poniewaź na wielu stronach mam po prostu “Brak podobnych wpisów” ..)
Pozdrawiam

Mam krzaczki zamiast polskich znaków jak to poprawić?

Rozumiem, źe wtyczka juź jako taka nie istnieje / nie jest obsługiwana? Bo po rozpakowaniu i wgraniu nie ma jej na liście wtyczek, a i wyniki wyszukiwania nic nie dają.

U mnie działa bez zarzutu z obecną (3.4.1) wersją WordPressa. Efektem działania wtyczki jest ramka z listą trzech proponowanych wpisów – konfiguracja w panelu admina w menu ustawienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.