Kategorie
Globalna wioska

Blogerzy milionerzy (2), pół miliona miesięcznie

Przygotowuję właśnie kilka wpisów o różnych systemach Pay Per Click i jeszcze ich nie wykończyłem więc nie publikuję. A tu w aktualnościach IDG pojawia się wpis pod tytułem Pół miliona złotych miesięcznie dla blogera. Nie mogłem się powstrzymać aby go nie skomentować na moim zarobkowym blogu.

W swojej wiadomości IDG powołuje się na BusinessWeek. Szukałem nieco ale zbytnio się nie przykładałem więc oryginalnego tekstu nie odnalazłem. Wypada mi zatem wierzyć w to co napisane w portalu idg.

Screen początku strony techcrunch.com z 20-07-2007A sprawa jest dla mnie niezwykle pocieszająca.
Dotychczas żyłem sobie w przekonaniu, że uczciwe prowadzenie bloga może przynosić, nawet w USA dochody rzędu 10-20 tys USD miesięcznie, ale kwota 200 tys USD to jest już coś. 😯
Dochody takie osiąga podobno Michael Arrington, twórca bloga TechCrunch.

Fakt osiągania dochodów na poziomie pół miliona złotych miesięcznie skłania mnie do większego zaangażowania w poszukiwanie niszy, w której mógłbym zaistnieć w angielskojęzycznej blogosferze.
Wygląda na to, że im szybciej zacznę, tym są większe szanse powodzenia. ❓

W artykule wymieniono jeszcze trzy “blogi” wysoce dochodowe Mashable, BoingBoing oraz blog o fotkach kotków – raczej dla hobbystów.

Wycena bloga, to nie to samo co przychody generowane regularnie


Pisałem już o blogach, których właściciele słusznie zostali określeni milionerami we wpisie Blogerzy Milionerzy – zarabianie fortuny na blogu z 16 maja br.
Jest jednak spora różnica pomiędzy wyceną bloga (czy czegokolwiek innego), która może zostać zweryfikowana dopiero po realizacji transakcji sprzedaży, a generowaniem miesięcznych przychodów na poziomie pięcioletnich dochodów przeciętnego Polaka.

Czas zacząć zarabiać

Wydaje mi się, że w Polsce jest sporo serwisów, które mają spory potencjał dochodowy, ale jeszcze nie odkryły dobrych źródeł generowania zysków. Wiele informacji w Polskim internecie powiela się w bardzo szybkim tempie, wyłącznie po to aby pochwalić się aktualnościami, ale przy tym się nie zarabia na przekazywaniu tejże informacji.
Największe portale w naszej sieci mają swoich speców od kampanii reklamowych i udostępniania powierzchni z przeznaczeniem na reklamę, ale sporo mniejszych jakby nie zauważała potrzeby takiej działalności.

Oczywiście, jest już coraz więcej stron nastawionych na internetowy marketing tak bardzo, że z trudnością odszukuje się na nich jakąkolwiek merytoryczną zawartość – ale to już temat na innego rodzaju wpis.

2 odpowiedzi na “Blogerzy milionerzy (2), pół miliona miesięcznie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.