Kategorie
Webmaster Wordpress

Wtyczka All in one seo pack – polskie tłumaczenie

Znaleziona w październiku 2007 roku świetna wtyczka All in one seo pack, już od jakiegoś czasu regularnie udoskonalana i tłumaczona na kilka języków, oprócz polskiego. Tłumaczenia wtyczki All in one seo pack.
O popularności tej wtyczki niech świadczy chociaż fakt iż przy wpisie ją opisującym w tamtym czasie było ponad 1500 komentarzy od marca 🙂

Do czego to służy?

Screen panelu administracyjnego wtyczki All in one SEO pack
W dużym skrócie można powiedzieć, że wtyczka łata sporą dziurę w wordpressie dotyczącą słów kluczowych i opisów stron w znacznikach meta generowanych stron. Dodatkowo kolejne wersje wtyczki kładą bardzo duży nacisk na możliwość zapanowania nad tytułami pojawiającymi się w pasku przeglądarki.
Tytułowe SEO czyli akronim od Search Engine Optimization to po naszemu optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych, które jak nie od dziś wiadomo generują dla stron większą część kierowanego na nią ruchu. Zatem aby choć troszkę zwiększyć prawdopodobieństwo, że za pomocą przeglądarki trafi na nasz blog osoba zainteresowana jego tematyką warto wpisywać słowa kluczowe i choćby generować opis który pojawia się zaraz pod wynikiem wyszukiwania. Ważnym (jeśli nie najważniejszym) jest tytuł wpisu i tytuły stron – to właśnie te tytuły które możemy ustawić dla wpisów, stron kategorii, tagów i archiwów we wtyczce All in one seo pack wyświetlają się jako tytuł w wyniku wyszukiwania.

Instalacja tłumaczenia

Staram się aby pliki do pobrania były uaktualniane za każdą zmianą wersji. Jednak wtyczka dość często jest zmieniana i nie zawsze zdążę z wgraniem najnowszej wersji obecna wersja tłumaczenia zrobiona została dla wersji 1.6.12.1

Aby na własnym blogu mieć wtyczkę po polsku:

Jeśli korzystasz już z wtyczki:

  1. Ściągnij plik all-in-ine-seo-pack-pl_PL.mo i all-in-ine-seo-pack-pl_PL.po na dysk komputera UWAGA! – pliki należy pobierać przez polecenie “zapisz element docelowy jako” po kliknięciu na link prawym klawiszem myszy.
  2. Wgraj plik do katalogu na serwerze w którym znajduje się wtyczka (zwykle jest to wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/)
  3. Jeśli wtyczka była aktywna wszystkie opcje powinny być po Polsku
  4. UWAGA! Tłumaczenie działa z tyczką w wersji minimum 1.3.?.?

Jeśli jeszcze nie masz wtyczki wcale

  1. Można zainstalować wtyczkę przy pomocy dodawania wtyczki w panelu administracyjnym – następnie należy wykonać wgranie aktualnego tłumaczenia jak w poprzednich punktach. (niestety jest to niezbędne ponieważ w paczce wtyczki na serwerze wordpress.org jest niepoprawny plik z tłumaczeniem.
  2. Można również ściągnąć wtyczkę stąd pakiet All in one seo pack razem z plikiem polskim lub ze stron oficjalnych downloads.wordpress.org/plugin/all-in-one-seo-pack albo od autora Michael Torbert choć on i tak ostatnio odsyła do stron wordpress.org przy ściąganiu wtyczki.
  3. Po rozpakowaniu wgraj pliki do katalogu na serwerze (zwykle wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/)
  4. Następnie aktywuj wtyczkę na liście wtyczek
  5. Przejdź do menu Opcje > All in one SEO pack i skonfiguruj według własnych wymagań

Polecam instalację wtyczki w najnowszej wersji!!

Oczywiście wszelkie uwagi dotyczące tłumaczenia mile widziane 🙂

96 odpowiedzi na “Wtyczka All in one seo pack – polskie tłumaczenie”

Jest juź nowa wersja All in One SEO 1.4.9 ;p

Wygląda na to, źe tłumaczenie działa (mój wordpress 2.7 PL ), jedynie dwie opcje nadal są po angielsku:

“I enjoy this plugin and have made a donation: ”

“Canonical URLs: ”

Ale i tak świetna robota ;P

Evil_Maniak Powstrzymałem się przed szybkim tłumaczeniem wskazanych przez Ciebie fraz bo uznałem źe autor nie umieszczając mojego tłumaczenia w oficjalnej dystrybucji nie zasłuźył na wsparcie finansowe (dotację sic!) 🙂
Poza tym spodziewałem się szybko następnej wersji, ale skoro jej jeszcze nie ma zamieściłem tłumaczenie wersji 1.4.9

U mnie nie działa.
Mam WordPress’a w wersji 2.7.1 z polskim tłumaczeniem.
Wtyczkę AIO-SEO w wersji 1.4.91.
W ustawieniach AIO-SEO nadal wszystko jest po angielsku.

Pure Gain Nie działa dlatego źe autor wtyczki nadal dołącza do paczki oryginalnej błędny plik polskiego tłumaczenia który niestety nie działa.
Ściągnij plik .mo z tej strony (przez polecenie – zapisz element docelowy jako) i wgraj na serwer do katalogu wtyczki.

Zgadza się – teraz wszystko działa jak trza 🙂
Dzięki za szybką pomoc … no i oczywiście – za fajne spolszczenie fajnej wtyczki!
Pozdrowienia

Mam problem z wypełnieniem ramki AIOSP i stąd pytanie:
1- Jeźeli dodaję nowy wpis na stronie głównej , to czy w ramce podaję zawsze ten sam opis strony tzn.ogólne inf.na temat treści , nazwa strony (czyli bloga ) i słowa kluczowe do strony głównej,( tak jak do katalogu), czy teź w opisie strony streszczam nowy artykuł i podaję słowa kluczowe odnoszące się do jego treści?
2- Jeśli chcę wypełnić ramkę do podstrony to
Title- tu podaję tytuł podstrony(zakładki) czy teź strony głównej?
Opis – na konkretnym przykładzie- jeźeli jest to np.strona z recenzjami ksiąźek , czy tu w opisie powinnam napisać: “recenzje” i wymienić tytuły opisywanych ksiąźek?
Słowa kluczowe – nowe – zgodnie z treścią podstrony?
Gdzie szukać szczególowych informacji na ten temat , moźe jest gdzieś dostępny wzór,przykład jak to naleźy wypełniać?
I …gdzie szukać generatora ustawień?
Serdeczne dzięki temu ,kto zechce pomóc i wyczerpująco odpowiedzieć na pytania laika:)
Początkująca.

Witaj Anka!
Ustawienia podstawowe wtyczki all in one seo pack, które dotyczą wszystkich stron bloga są edytowane w menu ustawienia > all in one seo. Wszystkie ustawiane tam parametry odpowiadają za wyświetlanie tytułów (pojawiających się w pasku przeglądarki i jako tytułów w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek). Natomiast opis strony i słowa kluczowe dotyczą wszystkich stron.
Twoje pytania:
1. Najlepiej jest przy dodawaniu wpisu umieścić kilka najwaźniejszych słów kluczowych dotyczących tego konkretnego wpisu niemal na samym dole strony edycji gdzie wtyczka dodaje odpowiednie pola do wypełnienia. Tam teź moźna umieścić opis strony /description/ który będzie widoczny jako tekst w pod wynikiem wyszukiwania wyszukiwarek internetowych.
2. Jeśli nie jesteś zaawansowanym pozycjonerem to nie polecam wpisywania czegokolwiek w pole title w opcjach wtyczki dla konkretnego wpisu czy strony (wtedy w pasku przeglądarki pojawi się tytuł strony | tytuł bloga – chyba źe ten sposób wyświetlania zostanie zmieniony w ustawieniach głównych wtyczki). W opisie strony umieszczasz tylko 160 znaków i ma to być tylko zwięzła informacja co moźna znależć na danej stronie.
3. Nie bardzo wiem o jaki generator ustawień chodzi.

Dzięki Jakubie:)
Na chwilę muszę zająć się sprawami rodzinnymi, ale wkrótce zacznę kombinować i ewentualnie jeszcze dopytywać:)
Coby jednak za bardzo nie męczyć pytaniami- moźe wskaźesz dobre żródło informacji na ten temat?
1-Jeśli dobrze zrozumiałam , pod kaźdym nowym wpisem w opisie strony powtarzam jeden i ten sam opis odnoszący się do strony głównej, czyli do całego bloga , taki sam jaki wpisuję do katalogu?
2- Gdybyś mógł wyjaśnić,co niewłaściwego( niekorzystnego) jest w tym ,źe tytuł strony pojawia się w pasku przeglądarki?

Anka Musiałem to napisać niezbyt jasno zatem jeszcze raz
1. Pod wpisami umieszczasz opis dotyczący konkretnego wpisu – jeśli to pole pozostawisz puste, będzie tam wyświetlane zawsze opis umieszczony w panelu konfiguracji wtyczki (ustawienia -> all in one seo). Zatem absolutnie nie ma potrzeby wpisywać pod kaźdym wpisem tego samego tekstu.
Ale znacznie lepiej jest kiedy kaźda strona ma inny, indywidualny opis związany z tym co na danej stronie się znajduje.
2. Absolutnie nie ma nic złego w tym, ze tytuł pojawia się w pasku przeglądarki. Odradzam jedynie wpisywanie innego tytułu samego wpisu i innego pod wpisem w polach wtyczki all in one seo. Jak wcześniej pisałem, tytuł ten jest głównym elementem wyświetlanym w wynikach wyszukiwania i lepiej jest kiedy pokrywa się z faktycznym tytułem wpisu/strony którą uźytkownik widzi w treści Twojego bloga.
Powodzenia
Kuba

@ Daniel Dzięki za docenienie tłumaczenia 🙂
Mnie teź strasznie wkurza konieczność dogrywania tłumaczenia. Ĺťeby było śmieszniej, to opublikowałem kiedyś którąś wersję tłumaczenia z błędem i od tego czasu autor wtyczki nie zmienił pliku tłumaczenia więc nawet stare frazy nie są tłumaczone bo plik językowy w oryginalnej paczce wtyczki zawiera błąd.
Co do automatyzacji, to niestety nie posiadam takich zdolności aby napisać odpowiednią wtyczkę 🙁

Dzięki za tłumaczenie 😉
Nareszcie znalazłem to czego szukałem. Oby tak dalej 🙂

polskie pliki z Paczki “pakiet All in one seo pack razem z plikiem polskim” nie działają. Dopiero gdy zostaną podmienione na ” all-in-ine-seo-pack-pl_PL.mo i all-in-ine-seo-pack-pl_PL.po ” wszystko działa. Nie wiem w czym przyczyna, poniewaź jedne i drugie są Twojego autorstwa 🙄

@Darku – pisałem juź o problemie nie działającego tłumaczenia wyźej. W paczce dostarczanej przez autora wtyczki plik tłumaczenia zawiera mały błąd pochodzący z duźo wcześniejszej wersji tej wtyczki – dlatego tłumaczenie nie działa w jej najnowszej wersji.

[…] Wtyczka zawierająca w sobie kilka wtyczek jak np. optymalizator Title Tag, Meta tag itp… ma jednak mniej opcji niź oddzielne wtyczki do tworzenia np. Title tag. Tak wiec wtyczka polecana uźytkownikom którzy nie chcą się specjalnie przemęczać – SEO pack. Moźna takźe pobrać polskie tłumaczenie powyźszej wtyczki. […]

@Privsand Na ten temat to juź nie jedna ksiąźka została napisana.
Niestety nie ma prostej odpowiedzi. Zwykle trwa to do kilku dni, a będzie pewnie szybciej jeśli często publikujesz nowe wpisy. Moźe się równieź zdarzyć, źe indeksowanie nastąpi za jakiś miesiąc … ❗

Witam
A ja mam problem z All in So Pack. Za kaźdym razem kiedy dodaję nową stronę w blogu w polach all in seo poajwiają się stare tagi i opisy (ze strony, która juź dawno skasowałem, sprzed kilku tygodni).

Wpisuję nowe opisy i tagi, publikuję i wszystko jst ok. Działa;) W momencie kiedy chcę edytować stronę stare tagi pojawiają się znowu.

Ktoś spotkał się moźe z podobnym problemem? (na forum all in seo jest podobe zapytanie, ale nikt nie udzilil na nie odpowiedzi).

@Grzegorz Mam nadzieję, źe wykluczyłeś problem z autouzupełnianiem pól przez przeglądarkę ❓
Moźesz spróbować wyłączyć wtyczkę, potem wgrać wszystkie pliki wtyczki od nowa a następnie ją odpalić. Choć coś mi się zdaje, źe problem leźy gdzieś w bazie danych …

Dziekuję z podpowiedż:)

Zrobiłem tak, jak radzisz, niestety nie przyniosło to źadnych efektów.

Przeszukałem bazę danych, zrobiłem kopie zapasową, znalzłem stare tagi i skasowałem je. Teraz przy edycji wpisu mam puste pola.

Masz rację to wygląda na jakiś problem z bazą danych.

Z dwojga złego lepsze puste pola bez tagów niź stare, zupełnie nie związne z treśią wpisu 🙂

Aha i jeszcze bardzo waźne – tagi działają znakomicie dla wpisów typu strona.

Problem jest o tyle ciekawy, źe juź się komuś przydarzył i oficjalne forum All in Seo nie udzieliło odpowiedzi.

Hej!

czy Twoje tłumaczenie moźna dogrywać niezaleźnie od wersji wtyczki? mam AiOSP od niedawna, w wersji 1.6.11. Nie wiem, czy po prostu wrzucić tłumaczenie, czy moźe trzeba coś zmieniać/dostosować?

Tłumaczenie moźna wrzucić do kaźdej wersji ale pewne frazy mogą nie być przetłumaczone.
Akurat dzisiaj pojawiła się nowa wersja WordPressa (3.0) więc za dwa, moźe trzy tygodnie sama wtyczka zostanie zaktualizowana – wtedy uzupełnię moje tłumaczenie.

[…] 7. Następna wtyczka to google sitemap i jej tłumaczenie Wtyczka All in one seo pack ? wtyczka ogólnie pisząć do optymalizacji strony względem wyszukiwarek. Szczegółowy opis i pliki tutaj […]

Przyznam źe bardzo ciekawe komentarze tu sie pojawiają . Uzywam tej wtyczki w moim blogu nigdy nie miałem z nią problemów a przynajmniej z instalacją . Myślę źe najlepsze będzie instalacja w orginale czyli EN. A co do SEO to wtyczka za nas nie zrobi najwaźniejszego czyli optymalizacji . Pozdrawiam i powodzenia z instalacją 🙂

Witam,

Mam problem otóź, od czasu kiedy uźywam wytczki, gdy linkuję artykuł na facebooku to w opisie zamiast polskich znaków pojawiają się krzaczki? Naturalnie mam włączone automatyczne generowanie opisu strony.
Macie wiedzę na ten temat?

Dla mnie bomba, długo szukałem spolszczenia.
Dzięki.

Wtyczka All in One Seo jest jak najbardziej w porządku i chyba jest obecnie najpopularniejszą wtyczkę do pozycjonowania, jednak uwaźam, źe zdecydowanie lepszą i wymagającą odrobinę więcej ustawień jest wtyczka Platinum Seo Pack. Widziałem wykresy skuteczności obu tych wtyczek i Platinum Seo Pack jest lepszą wtyczką, ale to moje skromne zdanie 🙂

hej!
jest juź wersja 2.0.2, Twoja wtyczka tłumaczy juź tylko około 1/3 zawartości tego pluginu 🙁
Jest szansa na nową wersję ? 😉
pozdro

Witaj,
Naprawdę dobra robota więc przyłączam się do prośby o dalsze tłumaczenie 🙂
Jest szansa na 99%? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.