Kategorie
Globalna wioska

Coraz więcej reklam na blogach

W dzisiejszym wydaniu Dziennika internautów DI pojawił się krótki tekst Reklamy przechodzą na blogi o wynikach badań Society for New Communications Research (SNCR) dotyczących rynku reklamy internetowej.

Prognozuje się, ze za pięć lat agencje reklamowe będą inwestować większe środki na reklamy w blogach i podcastach niz w mediach tradycyjnych takich jak gazety i czasopisma..

logo-blogworld.comO wynikach badań Jen McClure z SNCR mówiła na konferencji BlogWorld.

W ramach badań skierowano pytania do 260 agencji, które dotyczyły planów reklamowych oraz rynku nowych mediów konwersacyjnych takich jak blogi. Obecnie większość agencji przeznacza na tego typu media ok. 2,5% swojego całego budżetu, ale plany agencji obejmują znaczne zwiększenie tych wydatków do roku 2012. Jak powiedziała Jen McClure, chodzi zarówno o małe, jak i duże agencje.

Obecnie w Sieci znajduje się około 110 mln blogów i dziennie przybywa ich ponad 100 tys. Według SNCR w ostatnich latach wzrost liczby blogów zwalnia, ale wzmacnia się ich znaczenie i widoczność.

Zmienia się również charakter blogów. Coraz częściej są one ubogacane podcastami, plikami wideo i aplikacjami (np. “wklejkami” z serwisów społecznościowych). To sprawia, że strony tego typu są jeszcze bardziej dynamiczne i efektywne.

Ĺšródło: Dziennik Internautów


Komentarz

Badania dotyczą oczywiście rynku amerykańskiego (może również Kanady). Ja jestem nieco zdziwiony, że ta zapowiedź ma taki horyzont czasowy. Pięć lat do dość dużo 🙂
Nasze, polskie blogi i cała sfera wokół nich jest jeszcze znacznie w tyle za tamtejszymi, zatem u nas będzie trzeba poczekać, pewnie, jeszcze dłużej 🙁

Sądzę jednak, że zapewnienia agencji reklamowych, które tak dalece wybiegają w przyszłość nie są do końca miarodajne. Mam wrażenie, że mimo takich deklaracji jak tylko okaże się, że reklama na blogach na prawdę trafia do osób, które są bezpośrednimi odbiorcami danego rodzaju produktów i będą realne efekty prowadzonych kampanii reklamowych. To proces zwiększania udziału budżetu reklamowego właśnie na rzecz blogów będzie postępować znacznie szybciej.

Czego wszystkim zarabiającym blogerom życzę ❗

3 odpowiedzi na “Coraz więcej reklam na blogach”

Większość blogowiczów czeka, aź jakaś firma przyjdzie do nich i da ima kasę za umieszczenie reklamy. A wystarczy zarejestrować sie w programach partnerskich, związanych tematycznie z blogiem i zarabiać dobrą kasę za sprzedaź partnerską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.