Firefox 3

Logo najlepszej przeglądarki na świecie - Mozilla Firefox 3Jestem przekonany, że większość moich czytelników doskonale wie, że dzisiejszy dzień jest właśnie tym, w którym Fundacja Mozilli zamierza pobić rekord Guinnessa w ilości pobrań najnowszej wersji Firefoxa – oznaczonej cyfrą 3.

Czy będzie rekord?

Tym niemniej jeśli mogę jeszcze kogoś zachęcić. To z radością to czynię 😀
Pobierajcie Firefoxa z oficjalnej strony!

Największą zaletą Firefoxa jest dla mnie jego szybkość, poprawność wyświetlania zgodnie z sieciowymi standardami oraz ogromna masa dodatków, która z przeglądarki tworzy niemal całe nowe środowisko.

Trzy najważniejsze dla mnie dodatki to:

  • Web Developer
    Rewelacyjny dodatek dla osób które chcą zajmują się projektowaniem stron www lub lubią analizować kod źródłowy i parametry wyświetlania. Pozwala edytować arkusze stylu w czasie rzeczywistym. Prawdziwy kombajn danych o stronie. Walidacja itd.
  • Fire FTP
    Świetny prosty klient FTP pracujący pod firefoxem. Stabilny i skuteczny.
  • Remember the milk for Gmail
    Dodatek umożliwiający przeglądanie zadań zdefiniowanych w serwisie Remember The Milk bezpośrednio na stronie głównej Gmaila

Warto chyba jeszcze wspomnieć, że często (choć nie zawsze) korzystam z Google Toolbar zintegrowanego z Google Desktop – oba znacznie przyspieszają i usprawniają możliwości wyszukiwania zasobów w internecie oraz na lokalnym komputerze.

Dopisek z 19.06.2008
Firefox 3 został w ciągu pierwszej doby od udostępnienia pobrany 8 mln razy. Tak wynika z oficjalnego komunikatu. Ja informację tą zaczerpnąłem z
artykułu w serwisie idg.pli.
To świetny wynik – choć za bardzo nie ma punktu odniesienia bo oficjalnego rekordu w tej kategorii podobno nie notowano. Drugą wersję Firefoksa dotychczas pobrano aż 500 mln razy.

One thought on “Download day – Mozilla Firefox 3 – uzupełnienie

  1. Добавил в закладки. Теперь буду почаще читать!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.